Селищний голова

Турбаба Галина Григорівна

Порядок управління комунальним майном
Про благоустрій території населених пунктів Дворічанської селищної ради
Пошук
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання

Президент України

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Харківська облдержадміністрація

Харківська обласна рада

Нехай мої струни лунають
Нехай мої струни лунають

Нехай мої струни лунають

у Дворічанській дитячій районній бібліотеці пройшла літературна година-презентація «Нехай мої струни лунають»

25 лютого минуло 150 років з дня народження  української письменниці, перекладачки, фольклористки, культурної діячки  Лариси Петрівни Косач, відомої у світі під псевдонімом Леся Українка. Літературна спадщина цієї видатної письменниці належить до найкращих зразків української та світової літератури, а сама Леся  входить до переліку найвідоміших жінок давньої та сучасної України.

Ювілей поетеси сьогодні разом з нами за ухвалою ЮНЕСКО відзначає весь культурний світ. Не лишається осторонь і Дворічанщина. Так, нещодавно,  на знак вшанування внеску Лесі Українки в розвиток української та світової культури,  в Дворічанській дитячій районній бібліотеці пройшла літературна година-презентація «Нехай мої струни лунають», на яку були запрошені учні 7-Б кл. Дворічанського ліцею.  Протягом заходу під супровід слайдів електронної презентації  працівники бібліотеки розповіли дітям про основні віхи життєвого та творчого шляху української письменниці. Розповідь ведучих перемежалась поезіями Лесі Українки у виконанні учениць Валерії Стойки, Олександри Обілець, Вікторії Дорошенко, Анни Знайко, Олександри Фоменко, Катерини Долгополової. Літературна композиція лунала на фоні чудових українських мелодій та музичних творів Мирослава Скорика, Людвига ван Бетховена, Міхаса Огінського.

До ювілею «дочки Прометея» (як часто називають Лесю Українку) в дитячій бібліотеці організовані виставка літератури «Горить моє серце» та виставка малюнків учнів Дворічанського ліцею, присвячених творам «поетичної квітки України». Тут ви можете побачити ілюстрації Аріни Губської, 6-Б (цикл "Весна в Єгипті"), Богдани Леоненко, 5-А ("Лісова пісня"), Анастасії Конон, 6-Б ("Стояла я, і слухала весну"), Анни Бабич, 7-А ("Кассандра"), Софії Ногіної, 7-А ("Contra spem spero !"), Артура Ткачова, 7-Б ("Давня казка"), Валерії Суховєєвої, 7-Б ("Одержима"), Каріни Білогаєнко, 7-А ("Камінний господар"), Артема Крилова, 6-А ("Досвітні вогні") та Сергія Красюка, 7-Б ("Лісова пісня"). Ці автори зі своїми художніми  роботами  нещодавно стали учасниками Міжнарожного літературного марафону «Моя Леся Українка», який проводять Харківська обласна бібліотека для дітей та Харківська універсальна наукова бібліотека за підтримки Департаменту культури і туризму ХОДА.

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати дитячу бібліотеку та долучитися до культурної спадщини, вплетеної в віночок Лесиних пісень!

Ольга Рєзнік, заступник директора Дворічанської ЦБС по роботі з дітьми

Альбом: Нехай мої струни лунають
Альбом: Нехай мої струни лунають
Альбом: Нехай мої струни лунають
Альбом: Нехай мої струни лунають
Альбом: Нехай мої струни лунають
Альбом: Нехай мої струни лунають
Альбом: Нехай мої струни лунають
Альбом: Нехай мої струни лунають
Переглядів: 144
Дата публікації: 16:05 01.03.2021
Дворічанська селищна рада Харківської області >>>