Інспекцією будуть здійснені рейдові перевірки, направлені на припинення збору, перевезення та торгівлі зникаючими первоцвітами.
Зазвичай обсяги незаконної торгівлі первоцвітами особливо зростають напередодні свят, зокрема 8 березня.
Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища у Харківській області в рамках акції «Первоцвіт-2021» проводитимуть рейдові перевірки в місцях збору та збуту декоративних рослин. Порушники будуть притягуватися до адміністративної відповідальності, за ст.88-1, ч.2 ст.88-1 та ст.90 Кодексу України про адміністративні правопорушення – штраф від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 грн. до 1700 грн.) з конфіскацією незаконно добутого чи без такої; від ста до двохсот п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 грн. до 3655 грн.) з конфіскацією об’єктів рослинного світу; від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 грн. до 510 грн.) з конфіскацією незаконно добутого, - відповідно до послідовності вказаних статей.
Очевидно, що одними заборонами першоцвіти не врятуєш, а біля кожної квітки сторожа не поставиш. Ми апелюємо до екологічної свідомості громадян: закон оберігатиме природу тоді і тільки тоді, коли кожна людина шануватиме його, цінуватиме кожну рослину, занесену до Червоної книги.
Державна екологічна інспекція у Харківській області закликає громадян не купувати проліски та попереджає: навіть купуючи червонокнижні первоцвіти, Ви сприяєте незаконному промислу! Адже якщо не буде попиту – не буде і збуту!