Селищний голова

Турбаба Галина Григорівна

Порядок управління комунальним майном
Про благоустрій території населених пунктів Дворічанської селищної ради
Пошук
Анонс подій
28.10.2021
29.10.2021
10:00 - Позачергове пленарне засідання XIІ сесії селищної ради Позачергове пленарне засідання XIІ сесії селищної ради
1) Про утворення старостинських округів
2) Про внесення змін до комплексної Програми по захисту державного суверенітету, конституційного ладу, територіальної цілісності України, протидії тероризму, корупції та організованій злочинній діяльності на території Дворічанської селищної ради Харківської області на 2021-2024 роки затвердженої рішенням селищної ради від 04 березня 2021 року №229-VIII
3) Про внесення змін до бюджету Дворічанської селищної територіальної громади на 2021 рік, затвердженого рішенням селищної ради від 19 січня 2021 року № 25-VІІI (з змінами)
4) Про внесення змін до рішення Дворічанської селищної ради від 08 грудня 2020 № 10-VIII «Про затвердження Плану діяльності селищної ради з підготовки проєктів регуляторних актів у 2021 році»
5) Про розроблення проектно-кошторисної документації
6) Про прийняття майна у комунальну власність Дворічанської селищної ради Куп’янського району Харківської області
7) Земельні питання
8) Різне
Організатор:Галина Турбаба Час проведення:29.10.2021 10:00 Місце проведення:велика зала адмінбудинку (смт Дворічна, вул.Слобожанська, буд.8)

Докладніше
Посилання

Президент України

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Харківська облдержадміністрація

Харківська обласна рада

ДО УВАГИ ГРОМАДЯН Дворічанської селищної ради!
ДО УВАГИ ГРОМАДЯН Дворічанської селищної ради!

ДО УВАГИ ГРОМАДЯН Дворічанської селищної ради!

Необхідність оформлення земельних ділянок, які перебувають у користуванні громадян.

Повідомляємо про невідкладну необхідність оформлення земельних ділянок, які знаходяться у Вашому користуванні, але на які відсутні правовстановлюючі документи (державні акти на право приватної власності на землю, чи державні акти на право власності на земельні ділянки або витяги з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності). Зазначаємо, що рішення сільських (селищної) рад, розпорядження районної державної адміністрації  про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою не є підставою для використання відповідних земельних ділянок, оскільки відповідно до ст. 125 Земельного кодексу України, право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав. Якщо  особа не має документа про право власності чи користування на земельну ділянку, то фактично вона не має права нею користуватися.

Підстави прискорити оформлення документів на право власності чи користування земельними ділянками, зокрема - городами.

Без наявності правовстановлюючих документів на земельну ділянку громадянин не зможе захистити свої права у разі, якщо на його землю хтось претендуватиме. Землі без правовстановлюючих документів згідно чинного законодавства відносяться до земель запасу, на які може подати заяву на отримання у власність будь-який громадянин України без прив’язки до місця проживання чи прописки, навіть якщо така ділянка використовується іншою фізичною особою як город та засіяна сільськогосподарськими культурами.

З метою уникнення конфліктних ситуацій, прийміть до уваги, що при наявності офіційного звернення про отримання у власність земельної ділянки, якою Ви користуєтеся без правовстановлюючих документів, від іншої фізичної особи, Дворічанська селищна рада відповідно до чинного законодавства, зокрема частини сьомої ст. 118 Земельного кодексу України, позбавлена права відмовити у задоволенні відповідної заяви та за невмотивовані відмови несе відповідальність відповідно до законодавства.

Більш того, наголошуємо, що використання земельних ділянок без правовстановлюючих документів є їх самовільним зайняттям та  відповідно до             ст. 211 Земельного кодексу України є адміністративним правопорушенням, яке згідно ст. 53¹ Кодексу України про адміністративні правопорушення тягне за собою накладення адміністративного штрафу на громадян від десяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двадцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Скільки разів можливо приватизувати земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства чи для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) тощо.

Важливо знати, що згідно з частиною четвертою ст. 116 Земельного кодексу України, громадянин може один раз безоплатно отримати у власність одну земельну ділянку для ведення особистого селянського господарства, для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), для індивідуального садівництва та за іншими цільовими призначеннями, визначеними ст. 121 Земельного кодексу України.

Виняток становить, якщо громадянин України, який реалізував своє право на безоплатну приватизацію земельної ділянки для ведення особистого підсобного господарства в розмірі менше 2,0 гектара, має право на збільшення земельної ділянки в межах норм, установлених ст. 121 Земельного кодексу України для ведення особистого селянського господарства.

Наприклад, якщо ви отримали у власність для ведення особистого підсобного господарства ділянку площею 0,30 га до 1 січня 2002, то ви маєте право отримати у власність ще 1,7 га з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства.

Що мається на увазі «один раз безоплатно у власність», це означає, якщо Ви отримали у власність земельну ділянку за певним видом цільового призначення, то наступна земельна ділянка за визначеним цільовим призначенням може перейти до Вашого користування лише на умовах оренди, але ніяк не на праві приватної власності.

Дане положення стосується також присадибних земельних ділянок. У Вашій власності може перебувати декілька житлових будинків, але лише земельну ділянку під одним із них Ви можете отримати у власність. Виключення становлять земельні ділянки, набуті у власність на підставі договорів купівлі-продажу, в порядку спадкування, за договорами дарування тощо.

За отриманням більш детальних роз’яснень чи бажанні отримати у власність земельну ділянку, рекомендуємо звернутися до земельного відділу Дворічанської селищної ради Куп’янського району Харківської області за адресою: вул. Слобожанська, буд. 8, поверх 2, каб. № 29, смт Дворічна Куп’янського району Харківської області (дні прийому: вівторок, середа – з 08:05 по 12:00). При собі обов’язково мати копії паспорта та ідентифікаційного коду, викопіювання із зазначенням бажаного місця розташування земельної ділянки.

Переглядів: 343
Дата публікації: 16:12 22.03.2021
Дворічанська селищна рада Харківської області >>>