Селищний голова

Турбаба Галина Григорівна

Пошук
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання

Президент України

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Харківська облдержадміністрація

Харківська обласна рада

 

АТ "Харківгаз" інформує
АТ \"Харківгаз\" інформує

АТ "Харківгаз" інформує

щодо укладання договорів на технічне обслуговування внутрішньо будинкової/внутрішньо квартирної системи газопостачання житлового будинку/квартири

Згідно розділу III глави 5 п.3 Кодекс газорозподільних мереж затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг за №2494 від 30 вересня 2015 року, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 06 листопада 2015 року №1379/27824. Правил безпеки систем газопостачання затверджених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України №285 від 15 травня.2015 року та статті 19 розділу V Закону України "Про житлово-комунальні послуги" №2189-VIIT від 09.11.2017 року, для забезпечення безперервності та безпеки газопостачання оператор газорозподільної системи здійснює технічне обслуговування внутрішньо будинкових систем газопостачання в житлових будинках. Види робіт, які входять до технічного обслуговування внутрішньо будинкових систем газопостачання в житлових будинках, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику в нафтогазовому комплексі. Технічне обслуговування внутрішньо будинкових/ внутрішньо квартирних газових систем повинно здійснюватись тільки на підставі укладених договорів. Власники, управителі або орендарі житла мають право самостійно вибирати компанію, яка буде здійснювати технічне обслуговування газових приладів і внутрішньо будинкових мереж. Це може бути АТ «Харківгаз», і будь яка інша організація, то має відповідні дозвільні документи на виконання таких робіт. Раніше такі роботи проводилися АТ «Харківгаз» за затвердженими графіками в рамках планового технічного обслуговування (ПТО) згідно з Наказом ДАХК «Укргаз» №35 від 30.07.1997р.. який втратив чинність згідно Наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України №250 від 10.05.2018 року.

         Відтепер у зв'язку зі скасуванням цього Наказу і згідно з чинним  Кодексом газорозподільних систем. ПБСГ, ЗУ ЖКП ці роботи проводяться виключно на договірній основі.

         Договір укладається на основі акту розмежування, в якому чітко вказується межа балансової належності газопроводів. За відсутності акту розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін за об'єктами суміжних суб'єктів ринку природного газу (включаючи споживачів) Оператор ГРМ, до/через ГРМ якого підключені зазначені об'єкти, зобов'язані в установлені законодавством строки здійснити заходи з укладання з їх власниками акта розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін.

         АТ «Харківгаз» відповідає за безпечне функціонування газових мереж і об'єктів, які знаходяться в нього на балансі. А за технічний стан всіх внутрішньо будинкових газопроводів та тазових приладів несе відповідальність управитель/орендар( наймач).

         Варто пам'ятати. що локалізація та ліквідація аварійних ситуацій внутрішньо будинкової системи газопостачання та дворових газопроводів побутового споживача, які можуть призвести до нещасного випадку, здійснюються аварійно-диспетчерськими службами Оператора газорозподільної мережі цілодобово та за його рахунок. У разі виявлення порушень обслуговування систем газопостачання АТ «Харківгаз» зобов'язане відключити аварійний об'єкт від системи газопостачання. Ремонтні роботи щодо усунення несправностей здійснює суб'єкт господарювання, з яким управитель/орендар  (наймач) уклав договір. Відповідно до Правил безпеки систем і газопостачання (розділ V, пункт 5.7), що затверджені Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України ЛІ'285 від 15.05.2015 АТ «Харківгаз» мас право обмежити газопостачання на об'єкти, в яких не укладено договори на технічне обслуговування.

         Від якісного і своєчасного обслуговування внутрішньо будинкових/внутрішньо квартирних газових систем безпосередньо залежить безпека всіх мешканців будинку. Тож, власник буднику (управитель) відповідає за безпечну експлуатацію обладнання та мережі в приміщенні, а власник квартири - за безпечну експлуатацію газових мереж у своїй квартирі. Також він має повне право самостійно обрати компанію та укласти договір на обслуговування внутрішньо квартирних мереж.

         У зв'язку з цим Товариство просить прискорити здійснення заходів в частині інформування   населення,   а   також   управителів   багатоквартирних   будинків   щодо укладання договорів на обслуговування внутрішньо будинкових/внутрішньо квартирних мереж.

         Виходячи з вищесказаного повідомляємо про те, що без проведення технічного обслуговування газопроводів вводів, ввідних газопроводів, внутрішньо/будинкових та внутрішньо квартирних систем газопостачання та газових приладів багатоквартирних будинків виникає загроза зриву своєчасного початку наступного опалювального періоду 2021-2022 років.

 

Переглядів: 65
Дата публікації: 13:13 12.04.2021
Дворічанська селищна рада Харківської області >>>