Селищний голова

Турбаба Галина Григорівна

Порядок управління комунальним майном
Про благоустрій території населених пунктів Дворічанської селищної ради
Пошук
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання

Президент України

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Харківська облдержадміністрація

Харківська обласна рада

Особливості застосування одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб
Особливості застосування одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб

Особливості застосування одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб

Куп’янська державна податкова інспекція повідомляє,

що 21 липня 2021 року набрав чинності Закон України від 15 червні 2021 року №1569-IX «Про внесення змін до Податкового Кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету» вносить низку змін як до Податкового Кодексу України, так і до інших законів України.

Особливості застосування одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб законодавець виклав у новому підрозділі      94 «Особливості застосування одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб» розділу XX «Прикінцеві положення» Кодексу.

Одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це процедура, яка вимагає дій платника податків щодо подачі спеціальної податкової декларації. Процедура є добровільною для платника податків.

Декларуванню підлягають саме активи (а не доходи!), які належать фізичній особі на правах власності, які розміщенні на території України та/або за її межами, але не всі з них, а лише:

активи, одержані (набуті) фізичною особою протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 1 січня 2021 року за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та /або міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України;

активи, які фізична особа не задекларувала в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 1 січня 2021 року;

Під податками та зборами, які підлягали сплаті в Україні в момент нарахування (отримання) доходів, слід розуміти податок на доходи фізичних осіб та військовий збір.

Зазначена норма не визначає часових рамок набуття активів за рахунок доходів, з яких не були сплачені не в повному обсязі податки і збори. Тобто передбачається, що порушення податкового законодавства могло статися і у періодах, по яких вже сплив загальний термін позовної давності у 1095 днів з дня подання податкової звітності, визначений пунктом 44.3 статті 44 Кодексу.

Об’єктом оподаткування спеціальним збором з одноразового добровільного декларування є вартість зазначених активів, визначена в порядку, передбаченому підрозділом 94 розділу XX Кодексу.

Декларант самостійно визначає суму збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування в спеціальній декларації, за ставками, визначеними підрозділом 94 Кодексу. Після подачі декларації сума збору стає узгодженим податковим зобов’язанням, обов’язковим до сплати.

Одноразове (спеціальне) добровільне декларування проводиться                   з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року та передбачає сплату збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування в порядку, строки і розмірах, встановлених Кодексом, та виконання інших умов, визначених Кодексом.

Активи фізичної особи-декларанта для цілей підрозділу 94 розділу              XX Кодексу – це грошові активи, майно, майнові права.

У пункті 4 підрозділу 94 розділу XX Кодексу наведено невиключний перелік таких активів, а саме:

1) валютні цінності (банківські метали, крім коштів у готівковій формі, та права грошової вимоги (у тому числі депозит (вклади), кошти, позичені третім особам за договором позики), оформлені у письмовій формі з юридичною особою або нотаріально посвідчені у разі виникнення права вимоги декларанта до іншої фізичної особи;

2) нерухоме майно (земельні ділянки, об’єкти житлової і нежитлової нерухомості);

3) рухоме майно, у тому числі:

- транспортні засоби та інші самохідні машини і механізми;

- інше цінне рухоме майно (предмети мистецтва та антикваріату, дорогоцінні метали, дорогоцінне каміння, ювелірні вироби тощо);

4) частки (паї) у майні юридичних осіб або в утвореннях без статусу юридичної особи, інші корпоративні права, майнові права на об’єкти інтелектуальної власності;

5) цінні папери та/або фінансові інструменти, визначені законом;

6) права на отримання дивідендів, процентів чи іншої аналогічної майнової вигоди, не пов’язані із правом власності на цінні папери, частки (паї) у майні юридичних осіб та/або в утворених без статусу юридичної особи;

7) інші активи фізичної особи, у тому числі майно, банківські метали, що не розміщені на рахунках, пам’ятні банкноти та монети, майнові права, що належать декларанту або з яких декларант отримує чи має право отримувати доходи на підставі договору про управління майном чи іншого аналогічного правочину та не сплачує власнику такого майна частину належного власнику доходу.

Звертаємо Вашу увагу, що більш детальнішу інформацію можливо отримати звернувшись до центру обслуговування платників Куп`янської ДПІ, або ознайомившись з новим підрозділом 94 розділу XX Податкового Кодексу України.

Переглядів: 46
Дата публікації: 11:48 12.08.2021
Дворічанська селищна рада Харківської області >>>