Селищний голова

Турбаба Галина Григорівна

Порядок управління комунальним майном
Про благоустрій території населених пунктів Дворічанської селищної ради
Пошук
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання

Президент України

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Харківська облдержадміністрація

Харківська обласна рада

Країна фантастики в творах Герберта Уеллса
Країна фантастики в творах Герберта Уеллса

Країна фантастики в творах Герберта Уеллса

Так називається книжкова виставка, організована в дитячій філії Дворічанської Публічної бібліотеки до 155-річчя англійського письменника-фантаста, публіциста.

Маючи у своїй бібліографії безліч серйозних політичних та історичних праць, Герберт Уеллс прославився головним чином як автор художньої літератури. Разом з Жюлем Верном він став першопрохідцем в жанрі наукової фантастики і надав неймовірний вплив на розвиток літератури і культури в цілому. Всі книги Герберта Уеллса відрізняються оригінальністю, непередбачуваним сюжетом і яскравими, цікавими героями. А деякі винаходи, описані ним ще сто років тому, сьогодні дійсно створені.

В своїх романах («Машина часу», «Людина-невидимка»)  письменник не тільки показує, що розвиток науки і техніки радикально змінює світ, умови праці, можливості людини та її саму, а й ставить морльні питання, чи може науковий прогрес без духовного вдосконалення  людини і суспільства зробити людство щасливим.

Деякі твори письменника «Коли Сплячий прокинеться» (1898-1899) і «Перші люди на Місяці» (1901) — являють собою зразки соціальної фантастики Уеллса, в яких програються різні негативні моделі суспільного устрою і можливості їх зміни.

В своїх романах Герберт Уеллс зачіпає тему страшних наслідків втручання людини в закони світоустрою    («Острів доктора Моро»). Починаючи з роману «Напередодні» (1927), письменник зайняв активну антифашистську позицію.

Дитяча філія Публічної бібліотеки пропонує своїм читачам ознайомитись  з різноманітними творами родоначальника науково-фантастичної літератури 20 століття, твори якого спонукають замислитись над долею людства, якщо воно не схаменеться у своєму бездумному техногенному розвитку.

Ольга Рєзнік, провідний бібліотекар дитячої філії Дворічанської Публічної бібліотеки

Альбом: Країна фантастики в творах Герберта Уеллса
Альбом: Країна фантастики в творах Герберта Уеллса
Альбом: Країна фантастики в творах Герберта Уеллса
Альбом: Країна фантастики в творах Герберта Уеллса
Переглядів: 32
Дата публікації: 16:30 21.09.2021
Дворічанська селищна рада Харківської області >>>