Селищний голова

Турбаба Галина Григорівна

Порядок управління комунальним майном
Про благоустрій території населених пунктів Дворічанської селищної ради
Пошук
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання

Президент України

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Харківська облдержадміністрація

Харківська обласна рада

 

Як заклади освіти будуть працювати в жовтій зоні з 23 вересня
Як заклади освіти будуть працювати в жовтій зоні з 23 вересня

Як заклади освіти будуть працювати в жовтій зоні з 23 вересня

Під головування Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля 21 вересня відбулося позачергове засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

До засідання долучилися також голови обласних державних адміністрацій.

Державна комісія заслухала доповідь Міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка щодо поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19 та розглянула питання впровадження в усіх регіонах країни «жовтого» рівня епідемічної небезпеки.

Прем’єр-міністр зауважив, що епідемічна ситуація в країні стрімко погіршується, тому обов’язок держави — захистити життя та здоров’я людей. Водночас він наголосив, що вакцинація на сьогодні є найефективнішим способом протидії COVID-19, і держава забезпечила можливість будь-кому щепитися безкоштовно.

 «Обмеження «жовтої» та «червоної» зон не поширюватимуться на ті заклади, де персонал та відвідувачі вакциновані, мають негативний тест або підтвердження нещодавно перенесеної хвороби. Це той метод, який на сьогодні успішно використовує низка європейських і світових країн для того, щоб уберегти людей і водночас не зупиняти економічну активність країни», — зазначив Прем’єр-міністр.

За результатами засідання Державна комісія ТЕБ та НС вирішила:

— встановити з 00 год. 00 хвилин 23 вересня 2021 р. «жовтий» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 на території всіх регіонів України;

— застосувати на території всіх регіонів України обмежувальні протиепідемічні заходи, передбачені для «жовтого» рівня епідемічної небезпеки.

         Обмеження «жовтого» рівня епідемічної небезпеки передбачають:

  • заборонено проводити масові заходи за участю більш як однієї особи   на 4 кв. м площі території або наповненістю залів понад дві третини місць;
  • не більше 4 осіб за столиком в закладі громадського харчування, а відстань між столами – мінімум 1,5 метра;
  • кінотеатри та інші заклади культури працюватимуть із заповненістю залів менш як дві третини місць або 50% місць;
  • спортивні зали та фітнес-центри працюватимуть лише у разі обмеження кількості відвідувачів з розрахунку одна особа на 10 кв. м площі;
  • заклади освіти працюватимуть за умови наявності не менше як у 80% працівників хоча б одного щеплення.

Залишається водночас і обов'язкове носіння масок та дотримання соціальної дистанції в громадських місцях та в транспорті.

Станом  на 23 вересня 2012 року в усіх закладах загальної середньої освіти Дворічанської селищної ради рівень вакцинації працівників становить 80% і вище, тому всі заклади продовжуватимуть роботу в звичайному режимі.

Рівень вакцинації працівників закладів дошкільної освіти становить 65%, лише п’ять  з десяти закладів мають рівень вакцинації працівників вище 80%, а саме: Дворічанський ДНЗ «Колосок» Дворічанської селищної ради Куп’янського району Харківської області (83% вакцинованих), Кутьківський ДНЗ (ясла-садок) Дворічанської селищної ради Куп’янського району Харківської області (86% вакцинованих),  Дворічанський ДНЗ (ясла-садок) №2 Дворічанської селищної ради Куп’янського району Харківської області (100% вакцинованих), Вільшанський ЗДО (ясла-садок)  «Дзвіночок» Дворічанської селищної ради Куп’янського району Харківської області та Колодязненський ДНЗ (ясла-садок) «Калинка» Дворічанської селищної ради Куп’янського району Харківської області, де також по 100% вакцинованих працівників.

Проте, відповідно до листа Міністерства освіти і науки України №1/9-487 від 22.09.2021 року «Про організацію освітнього процесу в закладах освіти під час «жовтого» рівня епідемічної небезпеки» визначено, що протиепідемічні обмеження, які передбачені для закладів освіти, не застосовуються для закладів дошкільної освіти та для початкових класів закладів загальної середньої освіти. А саме відсоток вакцинованих працівників не впливатиме на їх роботу в звичайному режимі.

Навіть при дотриманні вимог щодо вакцинації працівників закладів освіти, організація освітнього процесу і в умовах очного, і в умовах дистанційного навчання має забезпечувати безпечні та нешкідливі умови здобуття освіти. Серед основних нововведень є розробка особливого режиму у кожному закладі, забезпечення  працівників засобами особистого захисту, контейнерами для збору рукавичок та масок, дистанційні термометри, захисні екрани тощо.

Протягом 2020-2021 бюджетних років було виділено на придбання дезінфікуючих засобів та засобів індивідуального захисту кошти в сумі близько 500 тис. грн. з них: 190 тис. грн.. кошти з обласного бюджету, 186,2 тис. грн. залишки освітньої субвенції, які утворилися на початок бюджетного року та 123 тис. грн.. кошти місцевого бюджету. Таким чином, на сьогодні, маємо 100% забезпечення закладів освіти засобами протиепідемічного захисту.

Переглядів: 326
Дата публікації: 15:16 23.09.2021
Дворічанська селищна рада Харківської області >>>