Селищний голова

Турбаба Галина Григорівна

Порядок управління комунальним майном
Про благоустрій території населених пунктів Дворічанської селищної ради
Пошук
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання

Президент України

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Харківська облдержадміністрація

Харківська обласна рада

До уваги осіб з інвалідністю!
До уваги осіб з інвалідністю!

До уваги осіб з інвалідністю!

Інформація про забезпечення засобами реабілітації

З 01 червня поточного року запроваджено зміну механізму щодо порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації (далі – ТЗР) осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05 квітня 2012 року № 321 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 р. № 362) (далі-Порядок).

Для забезпечення ТЗР або виплати компенсації особа з інвалідністю, дитина з інвалідністю, інша особа або їх законні представники подають до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад (далі – органи соціального захисту населення) або до центрів надання адміністративних послуг заяву про забезпечення засобом реабілітації (виплату компенсації) за формою, затвердженою Мінсоцполітики, у паперовій формі або через електронний кабінет особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, іншої особи (далі – електронний кабінет особи) або через Єдиний державний веб-портал електронних послуг.

Орган соціального захисту населення передає заяви про забезпечення ТЗР (виплату компенсації) разом з документами до територіальних відділень Фонду соціального захисту інвалідів (далі – Фонд), в якому формуються особові справи осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, інших осіб.
Фонд формує в електронній особовій картці особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, іншої особи в банку даних (далі – особова картка особи) електронне направлення на забезпечення ТЗР (виплату компенсації).
Особа з інвалідністю, дитина з інвалідністю, інша особа або їх законні представники після формування Фонду направлення звертаються до підприємства із заявкою про забезпечення ТЗР за формою, затвердженою Мінсоцполітики.
         Пунктом 44 Порядку визначено, що виплата  компенсації за технічні та інші засоби реабілітації здійснюється на підставі видаткової накладної (товарного чека), яка (який) підтверджує придбання виробу у підприємства, установи, організації, за фактичною вартістю виробу в розмірі не вище граничної ціни засобу, встановленої Мінсоцполітики, в порядку черговості.

Після виплати особі з інвалідністю, законному представнику дитини з інвалідністю, учаснику антитерористичної операції компенсації (перерахунку коштів на спеціальний рахунок такої особи) територіальне відділення Фонду вносить інформацію про таку виплату до особової картки особи.

Рішення про компенсацію витрат приймається територіальним відділенням Фонду протягом не більше ніж 14 робочих днів з дня отримання видаткової накладної (товарний чек), про що робиться відповідна позначка в особовій картці особи із зазначенням дати відшкодування.

Оригінал видаткової накладної (товарного чека) для виплати компенсації передається органом соціального захисту населення (ЦНАП) до територіального відділення Фонду протягом не пізніше ніж шести місяців з дати, зазначеної у видатковій накладній (товарному чеку).

Перевищення граничної ціни технічного та іншого засобу реабілітації може бути сплачено за рахунок коштів місцевого бюджету, особистих коштів особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, іншої особи або їх законних представників, благодійних пожертв від юридичних і фізичних осіб, з інших джерел, не заборонених законодавством.

З питання забезпечення  засобами реабілітації звертайтеся

до відділу соціального захисту та охорони здоров'я

 Дворічанської селищної ради

Куп'янського району Харківської області

 за адресою:

вул. Слобожанська, 8,  каб.3

смт Дворічна

тел. 7-66-36

 

 

 

 
 
Переглядів: 14
Дата публікації: 14:47 27.09.2021
Дворічанська селищна рада Харківської області >>>