Селищний голова

Турбаба Галина Григорівна

Порядок управління комунальним майном
Про благоустрій території населених пунктів Дворічанської селищної ради
Пошук
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання

Президент України

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Харківська облдержадміністрація

Харківська обласна рада

Старші люди, в нашій родині, на яких ми рівняємось
Старші люди, в нашій родині, на яких ми рівняємось

Старші люди, в нашій родині, на яких ми рівняємось

Старші люди, в нашій родині, на яких ми рівняємось. З дитинства в нашій родині виховувалась повага до старшого покоління. Мій дідусь, Губанов Петро Степанович народився у 1918 році в селі Бологівка Дворічанського району.

Конкурс серед представників Дворічанської громади на кращу публікацію серед людей поважного віку.

Конкурс присвячений Міжнародному дню людей похилого віку.

До оргкомітету конкурсу продовжують надходити публікації.

 

ССтарші люди, в нашій родині, на яких ми рівняємось.

З дитинства в нашій родині виховувалась повага до старшого покоління. Мій дідусь,  Губанов Петро Степанович народився у 1918 році в селі Бологівка  Дворічанського району.

Під час Великої  Вітчизнятої  війни  пройшов шлях від Харкова до Берліну та був нагороджений медалями, орденом. Після закінчення війни дідусь повернувся в село. Він працював у радгоспі на різних роботах. Був спочатку простим робітником, а потім бригадиром. Працівники радгоспу його поважали за доброту, людяність. Ще до війни зустрів Мальцеву Ганну Сидорівну - свою майбутню дружину, яка теж народилась у Бологівці в 1918 році.  Пам`ятаю, як бабуся говорила: «Кращого місця на землі не має, ніж моє рідне село. Як в народі кажуть, де народився там і згодився».

     Бабуся весь час працювала дояркою у радгоспі та дбала по господарству. Своїми руками шила  одежу та в`язала теплі рукавички для своєї родини. Їй дуже хотілося, щоб доля іі дочок була кращою за її долю. Вона дуже рано лишилася мами. Росла сиротою, в злиднях.  Та і після того, як вони стали жити разом з моїм  дідусем,  їхнє життя залишалось важким. Жити довелося спочатку у землянці, а потім у невеликій хаті, але я ніколи не чула, щоб вони скаржилися на життя. Тільки казали: «…щоб тільки не було війни». Не дивлячись на всі негаразди, працювали та виховували двох дочок.

     Одна із них - моя мама. Удовіченко Марія Петрівна, яка теж народилась у селі Бологівка у 1942 році. Дитинство у моєї матусі було складним. Батьки працювали з ранку до вечора. Та і які там розваги, як у селі, на той час, були німці. Бабуся розповідала, що одного разу вона біля колодязя була разом в моєю мамою. Мама була ще зовсім маленькою, десь місяців шість  їй було. І підійшов до них німецький солдат, узяв маму на руки і тримав над колодязем, бабуся дуже злякалася, думала один не обережний рух і дитина впаде у воду. Та на щастя все обійшлося.

    Час минав дуже швидко. Ось уже і школа. Мама часто згадує навчання у школі, тоді за партами, в одному класі, сиділи діти різних років народження. Дуже теплі спогади у неї про вчителів. А ще мама згадує, як вони будували нову хату та всі односельчани допомагали їм.

     Після закінчення школи  мама пішла працювати.  Через деякий час вийшла заміж. Заочно навчалася у фінансово – економічному технікумі. Працювала, навчалась та виховувала мене. Моя матуся усе своє життя прожила і пропрацювала у Дворічній. Спочатку у відділі соціального забезпечення, а потім  в управлінні сільського господарства. Зараз мама на заслуженому відпочинку, але людина вона дуже активна, гарно в`яже крючком різні речі, на невеликій ділянці вирощує городину. ЇЇ рукоділля не одноразово були представлені в  краєзнавчому музеї.  Хороша мати, порядна людина, любима та любляча бабуся, яка все своє життя, а воно  в неї не легке. Живе так, що з неї беруть приклад молодші покоління нашої родини. Моя сім`я дуже  цінує та береже родинну історію. Люди, які не знають свого коріння не мають майбутнього.

                                                                                Світлана Дорохова

 

 

Альбом: Старші люди, в нашій родині, на яких ми рівняємось
Переглядів: 212
Дата публікації: 15:07 01.10.2021
Дворічанська селищна рада Харківської області >>>