Селищний голова

Турбаба Галина Григорівна

Порядок управління комунальним майном
Про благоустрій території населених пунктів Дворічанської селищної ради
Пошук
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання

Президент України

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Харківська облдержадміністрація

Харківська обласна рада

 

Щодо оснащення будівель вузлами комерційного обіку
Щодо оснащення будівель вузлами комерційного обіку

Щодо оснащення будівель вузлами комерційного обіку

Відповідно до чинного законодавства України встановлення загальних засобів обліку води (комерційних вузлів обліку) у будинках де налічується більше двох абонентів є обов’язковим.

В 2017 році в законодавство, яке регулює надання житлово-комунальних послуг, були внесені істотні зміни, а саме були прийняті:

  • Закон України № 2119-VIII від 22 червня 2017 року «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», який набрав чинності з 02.08.2017 року, діє (чинний) з 02.08.2017;
  • Закон України № 2189-VIII від 9 листопада 2017 року «Про житлово-комунальні послуги», який набрав чинності 10.12.2017 і вводиться в дію 10.06.2018.

Відповідно до чинного законодавства України встановлення загальних засобів обліку води (комерційних вузлів обліку) у будинках де налічується більше двох абонентів є обов’язковим. Їх показники будуть враховуватися при розрахунку нарахувань за спожиті послуги водопостачання. Це призведе до скорочення неврахованих втрат води, а відповідно і прозорості тарифу на послуги підприємства, яке надає послуги житлово-комунального господарства.

Основні посили закону «Про комерційний облік»:

  1. Усе, що ввійшло в будинок - має бути оплачене.
  2. Вимога 100% обладнання будівель і приміщень вузлами обліку.
  3. Споживач має бути забезпечений обліковою інформацією.
  4. Порядок (правила) розподілу обсягів спожитих комунальних послуг між споживачами визначено на рівні закону.
  5. Індивідуалізація витрат на встановлення, обслуговування і заміну вузлів обліку.

Ким встановлюється вузол комерційного обліку?

Відповідно до статті 3 Закону України “Про комерційний облік” вузол комерційного обліку може встановлюватися:

  1. Власником (співвласниками) будинку самостійно та за власний кошт;
  2. Оператором за рахунок внесків власників (співвласників) будинку;
  3. Власником (співвласниками) будинку або оператором зовнішніх інженерних систем за рахунок коштів місцевого бюджету (тільки в разі затвердження місцевим органом самоврядування відповідної програми).

Як це позначиться на розрахунках за воду?

Методика розподілу обсягів спожитих послуг між споживачами визначено законодавчо. Відповідно до ст.10 Закону про комерційний облік, обсяг спожитої у будівлі питної води, визначений за допомогою вузлу комерційного обліку, буде розподілятись між споживачами з урахуванням показань вузлів розподільного обліку (квартирних лічильників води).

Вищевказана різниця показів вузлів обліку може виникнути у зв’язку з витоками у внутрішньобудинкових мережах, або необлікованими витратами води з вини недобропорядних громадян, які застосовують різноманітні способи щодо безоблікового водоспоживання.

Відповідно до ст.8 Закону про комерційний облік, рахунки на сплату наданої комунальної послуги будуть формуватися виконавцем, що здійснює розподіл обсягів комунальної послуги, на основі показань вузла комерційного обліку відповідної послуги згідно з вимогами статей 9-11 цього Закону.

Переглядів: 84
Дата публікації: 09:41 06.10.2021
Дворічанська селищна рада Харківської області >>>