В 2017 році в законодавство, яке регулює надання житлово-комунальних послуг, були внесені істотні зміни, а саме були прийняті:
Відповідно до чинного законодавства України встановлення загальних засобів обліку води (комерційних вузлів обліку) у будинках де налічується більше двох абонентів є обов’язковим. Їх показники будуть враховуватися при розрахунку нарахувань за спожиті послуги водопостачання. Це призведе до скорочення неврахованих втрат води, а відповідно і прозорості тарифу на послуги підприємства, яке надає послуги житлово-комунального господарства.
Ким встановлюється вузол комерційного обліку?
Відповідно до статті 3 Закону України “Про комерційний облік” вузол комерційного обліку може встановлюватися:
Як це позначиться на розрахунках за воду?
Методика розподілу обсягів спожитих послуг між споживачами визначено законодавчо. Відповідно до ст.10 Закону про комерційний облік, обсяг спожитої у будівлі питної води, визначений за допомогою вузлу комерційного обліку, буде розподілятись між споживачами з урахуванням показань вузлів розподільного обліку (квартирних лічильників води).
Вищевказана різниця показів вузлів обліку може виникнути у зв’язку з витоками у внутрішньобудинкових мережах, або необлікованими витратами води з вини недобропорядних громадян, які застосовують різноманітні способи щодо безоблікового водоспоживання.
Відповідно до ст.8 Закону про комерційний облік, рахунки на сплату наданої комунальної послуги будуть формуватися виконавцем, що здійснює розподіл обсягів комунальної послуги, на основі показань вузла комерційного обліку відповідної послуги згідно з вимогами статей 9-11 цього Закону.