Селищний голова

Турбаба Галина Григорівна

Порядок управління комунальним майном
Про благоустрій території населених пунктів Дворічанської селищної ради
Пошук
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання

Президент України

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Харківська облдержадміністрація

Харківська обласна рада

 

«Ми є. Були. І будем ми!..»
«Ми є. Були. І будем ми!..»

«Ми є. Були. І будем ми!..»

літературні читання в дитячій філії Дворічанської Публічної бібліотеки до 115-річчя Івана Багряного

На початку жовтня виповнилося 115 років з дня народження українського письменника Івана Багряного (Лозов’яги). Його творчість стала відомою в Україні лише у 90-х рр. минулого сторіччя, після здобуття нашою країною незалежності. По собі Іван Багряний залишив чималий творчий доробок у різних жанрах, але найбільшу популярність здобув своїми романами, в основу яких покладено автобіографічні мотиви.

Нещодавно в дитячій філії Дворічанської Публічної бібліотеки пройшли літературні читання, присвячені творчості цього поета, прозаїка, публіциста, в яких взяли участь читачі старшого шкільного віку. Протягом заходу діти познайомились з біографією письменника, основними віхами його творчого життя, дізнались історію створення найвідоміших  творів Багряного. Присутні заслухали уривки з романів «Тигролови» та «Сад Гетсиманський», памфлету «Чому я не хочу вертати до СРСР», в яких він, ще задовго до «Архипелагу ГУЛАГу» Олександра Солженіцина почав викривати  злочини сталінського тоталітарного режиму.

Правдиві описи тюремного ув'язнення, сибірського заслання у творах Багряного засновані на особистому авторському досвіді. Але у  світі безправ'я, нелюдських знущань і принижень його головні герої постають перед нами мужніми і несхитними; їх не здатна знищити репресивна машина.

Вся творчість Івана Багряного пронизана духом патріотизму, і на його надгробку висічені глибоко символічні слова письменника, в яких зміст його життя, джерело сили духу та оптимізму:

"Ми є. Були. І будем ми!

Й Вітчизна наша з нами."

Ольга Рєзнік, провідний бібліотекар дитячої філії.

 

Альбом: «Ми є. Були. І будем ми!..»
Альбом: «Ми є. Були. І будем ми!..»
Альбом: «Ми є. Були. І будем ми!..»
Альбом: «Ми є. Були. І будем ми!..»
Альбом: «Ми є. Були. І будем ми!..»
Альбом: «Ми є. Були. І будем ми!..»
Переглядів: 44
Дата публікації: 15:47 08.10.2021
Дворічанська селищна рада Харківської області >>>