Селищний голова

Турбаба Галина Григорівна

Порядок управління комунальним майном
Про благоустрій території населених пунктів Дворічанської селищної ради
Пошук
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання

Президент України

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Харківська облдержадміністрація

Харківська обласна рада

 

«Я обізвався серцем в світ» М. Вінграновський
«Я обізвався серцем в світ» М. Вінграновський

«Я обізвався серцем в світ» М. Вінграновський

7 листопада 2021 року Миколі Степановичу Вінгаровському виконалося 85 років з дня народження.

Його називають «чарівником слова», «степовим Сварогом», «вінграном», «зітканим з любові». Це все про Миколу Степановича Вінграновського.

Український письменник-шістдесятник, режисер, актор, сценарист і поет Микола Степанович Вінграновський народився 7 листопада 1936 р. в місті Первомайську Миколаївської області в сім’ї селянина. Батько письменника Степан Миколайович Вінграновський походив із села Кумарі, що на Миколаївщині, працював столяром. Матір Вінграновського – Зінаїда Олександрівна походила із села Стара Корениха, сьогодні Миколаївська область. Матір письменника була родом з бідної та багатодітної сім'ї, тому через скрутне становище ще з дитинства Зінаїда Олександрівна працювала наймичкою в панському маєтку. Згодом матір письменника разом із сестрою Анною перебралися жити в село Кумарі, і там познайомилася з батьком Степаном Миколайовичем і одружилися. Зінаїда Вінграновська стала взірцем для свого сина, вона дуже любила розповідати історії, читати книги, любила свою Батьківщину. Про важливість матері у формуванні особистості письменника свідчать його спогади, саме матері Микола завдячує, тим що в роки голодомору він зміг вижити. Образ матері письменник пронесе крізь свій творчий шлях. Батько Миколи Вінграновського все життя чесно трудився і його образ у творчості письменника постав, як воїна-хлібороба. Про це розповіла читачам дітям на заході провідний бібліотекар Митрофанівськкої філії КЗ «Дворічанська Публічна бібліотека» Н.Дорошенко..

У творчості М. Вінграновського були твори та поезії та для дітей, з якими бібліотекар познайомила дітей. На початку 60-х років з'явилося оповідання «Бинь-бинь-бинь», «Чорти», збірка віршів «Андрійко-говорійко». Саме за вагомий внесок у дитячу літературну творчість – письменник був нагороджений державною премією ім. Тараса Шевченка. Дитяча тема у творчості М. Вінграновського, це не просто тема, а сфера співіснування людини та природи, товаришування дитини та природи, яке втрачене у світі дорослих. Саме у віршах, які писав автор він відчував себе дитиною, повертався назад у минуле, бо тільки у дитинстві ми можемо відчувати себе вільним. Дитяча література Миколи Степановича вважається новаторською, тому що його вірші написані з дитячою уявою, з поетичністю дитячої душі.

В останні роки свого життя М. С. Вінграновський багато пише для дітей, у 1984 р. виходять збірки оповідань для дітей «Літній ранок», «На добраніч» та «Ластівка біля вікна».

Микола Вінграновський – режисер 5 художніх та 8 документальних фільмів. Лауреат Державної премії України імені Тараса Шевченка, Почесної Грамоти Президії Верховної Ради України, Лауреат літературної премії «Благовіст», Лауреат премії Фундації Антоновичів (США).Микола Степанович хворів на важку недугу і помер на 68-році життя, 26 травня 2004 року о 8 годині ранку у своїй квартирі в Києві.

Альбом: «Я обізвався серцем в світ» М. Вінграновський
Альбом: «Я обізвався серцем в світ» М. Вінграновський
Альбом: «Я обізвався серцем в світ» М. Вінграновський
Переглядів: 27
Дата публікації: 11:45 08.11.2021
Дворічанська селищна рада Харківської області >>>