Сьогодні, діти, ми з вами ознайомимося із Конституцією України, яка була прийнята на п'ятій сесії Верховної Ради України 28 червня 1996 року.
– Діти, як називається країна, де ми живемо?
– Яку назву має народ нашої країни?
– Яку назву має столиця України?
– Як називається наше містечко ?
Україна – це отча земля, рідний край, де ви народились. Широкі й чарівні простори, прекрасні села й міста. Буйною зеленню шумлять сади, ліси. Золотистим морем розливається по безкраїх нивах жито – пшениця, всяка пашниця. Працьовиті й волелюбні люди здавна живуть в Україні. Україна – одна з найбільших країн світу. Але Україна – це не тільки країна, це і держава. Відомо, що кожна держава має Конституцію. Цей документ є першорядним і найважливішим. Сьогодні, діти, ми з вами ознайомимося із Конституцією України, яка була прийнята на п'ятій сесії Верховної Ради України 28 червня 1996 року. Складається Конституція з 15 розділів, які містять у собі 161 статтю. Але ми з вами поговоримо про деякі з них, які нам найбільше близькі й зрозумілі.
То ж гортаємо Конституцію. Перша стаття, з якою ми познайомимося, — це стаття 1, що проголошує нашу Україну суверенною, незалежною, демократичною, соціальною, правовою державою.
День незалежності ми відзначаємо 24 серпня.
Стаття 2. «Суверенітет України поширюється на всю її територію. Територія України в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканою».
Перегортаємо сторіночку, наступна стаття 3. У ст. 3 говориться про людину, її житія і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.
У ст. 10 говориться, що державною мовою є українська мова.
У статті 20 йде мова про Державні символи, якими є: Державний прапор України, Державний Герб України та Державний Гімн України.
Український народ має герб – тризуб, на якому можна прочитати слово воля. Це дуже старовинний знак. Багато століть назад запровадив його в Україні київський князь Володимир Мономах.
Гімн – це найголовніша пісня країни. Наш гімн називається «Ще не вмерла Україна». Для Гімну України написані слова, які виражають найсердечніше думки і прагнення нашого народу. Їх автор – український поет Павло Чубинський. До тексту підібрана ніжна і одночасно горда, непокірна мелодія Михайла Вербицького.
Всі найбільші свята українського народу проходять з урочистим виконанням нашого прекрасного Гімну. Слухають його стоячи.
Виконання Гімну України.
Прапор — це державний символ . Прапор України має два кольори. Синій – мирне українське небо, а жовтий – золото неозорих хлібних пшеничних ланів.
Шануй батька й матір свою – це одна з найголовніших заповідей людського буття, а почуття вдячності – одна з найшляхетніших рис характеру. Про це нагадує нам Конституція. Ось який ЗАКОН ПРО СПОКІЙНУ СТАРІСТЬ склали діти однієї з шкіл. (стор 77 « Зростаймо громадянами»)
Любі діти! Ви – майбутнє України. Щоб творити міцну державу – вам треба вчитися. Про це йдеться в статті 53 Конституції України:
«Кожен має право на освіту. Повна загальна освіта є обов’язковою».
Стаття 66. «Кожен зобов’язаний не заподіювати шкоду природі, культурній спадщині держави!» Бо у всіх нас одна любов – це Україна.
Від нас, українців, залежить сьогодення і майбуття нашої країни. За кілька років ви, нині учні, будете вирішувати її долю. Сумлінно вчіться, набувайте ґрунтовних знань і вмінь, щоб віддати їх людям, заради процвітання України.