Селищний голова

Турбаба Галина Григорівна

Порядок управління комунальним майном
Про благоустрій території населених пунктів Дворічанської селищної ради
Пошук
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання

Президент України

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Харківська облдержадміністрація

Харківська обласна рада

 

Урок правознавства: Конституція України
Урок правознавства: Конституція України

Урок правознавства: Конституція України

Відомо, що кожна держава має Конституцію. Цей документ є першорядним і найважливішим.

Сьогодні, діти, ми з вами ознайомимося із Конституцією України, яка була прийнята на п'ятій сесії Верховної Ради України 28 червня 1996 року.

Діти, як називається країна, де ми живемо? 
– Яку назву має народ нашої країни? 
– Яку назву має столиця України? 
– Як називається наше міст
ечко ? 

Україна – це отча земля, рідний край, де ви народились. Широкі й чарівні простори, прекрасні села й міста. Буйною зеленню шумлять сади, ліси. Золотистим морем розливається по безкраїх нивах жито – пшениця, всяка пашниця. Працьовиті й волелюбні люди здавна живуть в Україні. Україна – одна з найбільших країн світу. Але Україна – це не тільки країна, це і держава. Відомо, що кожна держава має Конституцію. Цей документ є першорядним і найважливішим. Сьогодні, діти, ми з вами ознайомимося із Консти­туцією України, яка була прийнята на п'ятій сесії Верхов­ної Ради України  28 червня 1996 року. Складається Конс­титуція з 15 розділів, які містять у собі 161 статтю. Але ми з вами поговоримо про деякі з них, які нам найбільше близькі й зрозумілі.

То ж гортаємо Конституцію. Перша стаття, з якою ми познайомимося, — це стаття 1, що проголошує нашу Ук­раїну суверенною, незалежною, демократичною, соціаль­ною, правовою державою.

День незалежності ми відзначаємо 24 серпня.

Стаття 2. «Суверенітет України поширюється на всю її територію. Територія України в межах існуючого кордону є цілісною і недоторканою». 

Перегортаємо сторіночку, наступна стаття 3. У ст. 3 говориться про людину, її житія і здо­ров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека виз­наються в Україні найвищою соціальною цінністю.

У ст. 10 говориться, що державною мовою є українська мова.  

 У статті  20 йде мова про Державні символи, якими є: Державний прапор України, Державний Герб України та Державний Гімн України.

 Український народ має герб – тризуб, на якому можна прочитати слово воля. Це дуже старовинний знак. Багато століть назад запровадив його в Україні київський князь Володимир Мономах.

Гімн – це найголовніша пісня країни. Наш гімн називається «Ще не вмерла Україна». Для Гімну України написані слова, які виражають найсердечніше думки і прагнення нашого народу. Їх автор – український поет Павло Чубинський. До тексту підібрана ніжна і одночасно горда, непокірна мелодія Михайла Вербицького. 
Всі найбільші свята українського народу проходять з урочистим виконанням нашого прекрасного Гімну. Слухають його стоячи.

Виконання Гімну України.

Прапор — це державний символ . Прапор України має два кольори. Синій – мирне українське небо, а жовтий – золото неозорих хлібних пшеничних ланів.

Шануй батька й матір свою – це одна з найголовніших заповідей людського буття, а почуття вдячності – одна з найшляхетніших рис характеру. Про це нагадує нам Конституція. Ось який ЗАКОН  ПРО СПОКІЙНУ СТАРІСТЬ склали діти однієї з шкіл. (стор 77 « Зростаймо громадянами»)

Любі діти! Ви – майбутнє України. Щоб творити міцну державу – вам треба вчитися. Про це йдеться в статті 53 Конституції України: 
«Кожен має право на освіту. Повна загальна освіта є обов’язковою». 

  Стаття 66. «Кожен зобов’язаний не заподіювати шкоду природі, культурній спадщині держави!» Бо у всіх нас одна любов – це Україна.

Від нас, українців, залежить сьогодення і майбуття нашої країни. За кілька років ви, нині учні, будете вирішувати її долю. Сумлінно вчіться, набувайте ґрунтовних знань і вмінь, щоб віддати їх людям, заради процвітання України. 
 

Альбом: Урок правознавства: Конституція України
Переглядів: 114
Дата публікації: 13:44 10.12.2021
Дворічанська селищна рада Харківської області >>>