Селищний голова

Турбаба Галина Григорівна

Порядок управління комунальним майном
Про благоустрій території населених пунктів Дворічанської селищної ради
Пошук
Анонс подій
Подій не заплановано
Посилання

Президент України

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Харківська облдержадміністрація

Харківська обласна рада

 

ЯСЕНЕВА СМАРАГДОВА ВУЗЬКОТІЛА ЗЛАТКА
ЯСЕНЕВА СМАРАГДОВА ВУЗЬКОТІЛА ЗЛАТКА

ЯСЕНЕВА СМАРАГДОВА ВУЗЬКОТІЛА ЗЛАТКА

Ясенева смарагдова вузькотіла златка (ЯСВЗ) є агресивним стовбуровим шкідником, який спроможний заселяти дерева (ясень, горіх та деякі інші породи листяних порід дерев) без видимих ознак ослаблення, що прискорює їхній відпад.

Вперше ясенева смарагдова златка виявлена на території України у 2019 році в Луганській області.

Водночас історія знає чимало прикладів, коли організм включався до переліку вже після того, як він проник на нову територію і завдав відчутної шкоди. Ясенева смарагдова златка – вкрай небезпечний шкідник ясена, горіху та деяких інших листяних порід дерев. На відміну від більшості інших стовбурових шкідників вона здатна нападати на абсолютно здорові дерева. Пошкоджені шкідником дерева зазвичай усихають протягом двох-трьох років.

На території Дворічанської селищної ради Куп’янського району Харківської області в зв’язку з виявленням карантинного організму-ясеневої смарагдової вузькотілої златки та з метою її локалізації запроваджено карантинний режим в кварталах № 15, № 84 на 37,8 га, 56 га земель лісогосподарського призначення ДП “Куп'янський лісгосп” Кам'янського лісництва, в зв’язку з чим будуть проводитися ліквідаційні заходи по знищенню виявлених вогнищ ясеневої смарагдової златки шляхом вирубки уражених дерев дозволеними засобами.

Шкідливість златки загрозливо велика. Традиційні хімічні методи боротьби не дають необхідного результату і не дозволяють зупинити подальше поширення ЯСВЗ.

При виявленні перших ознак пошкоджених рослин, передусім ясена, горіха, з описаними вище ознаками, слід звертатися до управління Держпродспоживслужби в Куп’янському районі Головного управління в Харківської області.

Переглядів: 64
Дата публікації: 08:44 26.01.2022
Дворічанська селищна рада Харківської області >>>